Haber Detayı
21 Ağustos 2022 - Pazar 09:46
 
BÜYÜKŞEHİR’İN ‘YAYLA ŞENLİKLERİ’ KAPSAMINDA KONSERLER SÜRÜYOR
Mersin Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinliklerinin Mersin’in her noktasına yayılması için başlattığı ‘Yayla Şenlikleri’ni sürdürüyor.
Kültür Haberi


İlçe ilçe gezen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası ile Mersin’in her noktasından müzik sesleri yükseliyor.

THM Topluluğu Aydıncık’ta, Kent Orkestrası Gülnar’da konser verdi

‘Yayla Şenlikleri’ kapsamında yapılan konserlerle merkeze en uzak noktadaki vatandaşlar da konser keyfi yaşıyor. Kendilerine her hafta farklı bir rota belirleyen ve kırsalda vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesindeki Türk Halk Müziği Topluluğu ve Kent Orkestrası, haftanın kapanışını Aydıncık ve Gülnar ilçelerinde muhteşem bir konserle yaptı.

Aydıncık İlçesi Duruhan Mahallesi’nde sahne alan Türk Halk Müziği Topluluğu, sevilen türküleri Aydıncıklılar için seslendirirken, Gülnar’da pazar yerinde sahne alan Kent Orkestrası ise bölge sakinlerine eğlenceli bir akşam yaşattı.

Yaz akşamlarını, ilçelerine kadar gelen kültür sanat ekibi sayesinde renklendiren Aydıncık ve Gülnarlı vatandaşlar ise verilen konserlerden memnun ayrıldı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR’İN, ‘YAYLA, ŞENLİKLERİ’, KAPSAMINDA, KONSERLER, SÜRÜYOR,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı