Haber Detayı
28 Eylül 2022 - Çarşamba 11:15
 
GÖZNE PAKET ATIKSU ARITMA TESİSİ ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ
MESKİ’nin Toroslar İlçesi’nde bulunan Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşinde sona gelindi. Çalışmaların tamamlanmasıyla, bölgede zaman zaman yaşanan koku problemi son bulacak ve vatandaşlar daha temiz bir çevreye kavuşacak.
Haberi


Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi(MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün, çalışmalarına son hızla devam ettiği Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi’nde sona gelindi. Çalışmaların tamamlanmasıyla, bölgede zaman zaman yaşanan koku problemi sona erecek ve vatandaşlar daha temiz bir çevreye kavuşacak.

Tesis sayesinde koku problemlerinin önüne geçilecek

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün, sözleşme bedeli 18 milyon 950 bin lira olan yapım işi kapsamında 1500 m³/gün kapasite 7 bin 500 eşdeğer nüfusa sahip, Toroslar İlçesi Gözne Korum Mahallesi mevkiinde bölgeye hizmet verecek olan Gözne Paket Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi’nde sona yaklaşıldı.

Toroslar İlçesi Gözneve Ayvagediği Mahallelerini kapsayan bölgede oluşan atıksular vidanjörler vasıtasıyla taşınarak, merkezde bulunan kanalizasyon hatlarına indirek yollarla deşarj ediliyordu.Bu durumun önüne geçmek için,MESKİ tarafından daha sonra yapılması planlananatıksu arıtma tesisi tamamlanıncaya kadar, bölgede yaşayan vatandaşlara daha hızlı hizmet vermek ve herhangi bir çevre kirliliğine neden olmamak içinpaket atıksuarıtma tesisi kurulumuna başlandı. Bölgedeki atıksuların toplanabilmesi ve vidanjörlerin döküm yapabilmesi için kurulacak olan paketatıksu arıtma tesisi, özellikle yaz aylarında zaman zaman yaşanan vidanjör çekimi ve kokuproblemlerini ortadan kaldıracak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÖZNE, PAKET, ATIKSU, ARITMA, TESİSİ, ÇALIŞMALARINDA, SONA, GELİNDİ,
Haber Videosu
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı