Haber Detayı
01 Nisan 2022 - Cuma 18:28
 
SAHİLİNE VURAN ÖLÜ DENİZANALARINI ERDEMLİ BELEDİYESİ EKİPLERİ TEMİZLİYOR
Mersin'in Erdemli ilçesinde sahile ölü denizanaları vurdu, ekipler teyakkuza geçti. Mersin Erdemli Belediyesi ekipleri, zehirli olan ölü denizanalarını bir bir topluyor.
Diğer Haberi


Erdemli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,  Erdemli sahiline ölü olarak vuran denizanalarını tespit etti.  Denizanalarını fark eden ekipler,   25 kilometrelik sahili taradı, ölü denizanalarını küreklerle bir bir topladı.

 “Çıplak Elle Kesinlikle Dokunulmamalı”

Erdemli sahiline vuran denizanalarının zehirli olduğuna dikkat çeken Erdemli Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdulkadir Altunçiçek vatandaşları uyardı. Altunçiçek, “Süveyş kanalından Akdenizimize gelen bu denizanaları mevsimlerin ısınmasından dolayı sahillerimizde yiyecek bulma bahanesiyle maksadıyla geliyor, haliyle sahile vuruyor. İlgili kurumlarla yaptığımız görüşmede bunun bu zamanlarda olabileceği gayet normal. Biz de tedbir alıyoruz, belediye ekiplerimizce gerekli sahil temizliğini yapıyoruz. Bu vesileyle sizin de aracılığınızla dikkat etmemiz gereken konu vatandaşlarımız açısından bunların zehirli olduğudur. Çıplak elle kesinlikle dokunulmaması gerekiyor. Belediye’ye haber etmeleri durumunda Erdemli sahilinin her bölgesinde biz bunları toplayacağız” diye konuştu.

Öte yandan, sahilde zehirli ölü denizanalarını gören vatandaşlar, Erdemli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne, 444 5 609 numaralı hattan müracaat edebiliyor.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAHİLİNE, VURAN, ÖLÜ, DENİZANALARINI, ERDEMLİ, BELEDİYESİ, EKİPLERİ, TEMİZLİYOR,
Haber Videosu
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı