Haber Detayı
10 Eylül 2022 - Cumartesi 10:02
 
‘TERRA MADRE ANADOLU İZMİR 2022’ FUARI’NDA MERSİN RÜZGARI
Mersin Büyükşehir Belediyesi,Türkiye ve dünyanın pek çok yerinden küçük üretici, kooperatif ve tarımla ilgili sivil toplum kuruluşunun katıldığı Terra Madre Anadolu-İzmir 2022 Fuarı’na katılarak, Mersin’i ve Mersin tarımını katılımcılara tanıttı.
Gündem Haberi


Mersin Haber -  Dünya genelinde gastronominin en önemli etkinliği olarak kabul edilen Terra Madre fuarında açılan Mersin Büyükşehir Belediyesi standına;Mersinden Kadın Kooperatifi, Tarsus Eshab-ı Keyf Kooperatifi, Mut Kadın Kooperatifi, Anamur Kadın Kooperatifi, Mut Tarımsal Kooperatifi ve Mezitli Kooperatifi birlikte katılım sağladı.

 

Şahutoğlu: “Belediyemizin tarımsal çalışmalarının tanıtımını yaptık”

 

Fuara ilişkin bilgi veren Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanvekili Selçuk Şahutoğlu,Ana temanın tarım ürünleri olduğu bu fuarda, bizde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yapmış olduğu projeler ile çalışmalar hakkında, katılımcılara bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunduk” dedi.

 

Fuarda slow foot birliklerinin, kooperatiflerin, aynı zamanda küçük üreticilerin ve tarımla ilgili sivil toplum kuruluşlarının hepsinin biraraya gelmesi ile oluşan bir yoğunluk olduğunu ifade eden Şahutoğlu “Mersin Büyükşehir Belediyesi standımızı yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti.Bu organizasyonda hem projelerimizi değerlendirme, tekrar gözden geçirme, hem de katılımcılarla fikir alışverişinde bulunduğumuz ortam oluştu. Tarımın, kooperatifleşmenin, birleşmenin, el emeğinin son derece önemli olduğu bugünlerde bu tarz fuarların gerçekleşmesinin, hem üreticiler açısından hemde katılımcılar açısından son derece önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ‘TERRA, MADRE, ANADOLU, İZMİR, 2022’, FUARI’NDA, MERSİN, RÜZGARI,
Haber Videosu
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı