Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 10:23
 
TTB BAŞKANI KAYA, TARSUS ARABULUCULUK MERKEZİ’NE ZİYARET
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, yakın bir zamanda hizmet vermeye başlayan Tarsus Arabuluculuk Merkezini ziyaret etti.
Diğer Haberi


Av. Arb. Tülay Sevgi Can ve Merkez ortakları tarafından karşılanan Başkan Murat Kaya’ya, Av. Arb. Tülay Sevgi Can tarafından  merkezin fiziki yapısı ve işleyişi hakkında  bilgi verildi. 

Arabuluculuk Merkezinin önemli görevler yürüteceğini söyleyen Başkan murat Kaya, “Modern ve fiziksel özellikleriyle tarafların çok rahat bir mekanda buluşmasına olanak sağlayacak şekilde açtığınız merkezin hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Arabuluculuk sistemin işleyişini TOBB Tahkim Divan Üyesi olarak biliyor ve  hukuk anlaşmazlıklarında, mahkeme dışı etkin ve ekonomik bir çözüm olması noktasında tarafların hukuksal anlaşmazlıklarına da daha hızlı çözüm üretiliyor. Eskiden mahallelerde muhtarlarımızın, büyüklerimizin, ticarette Ahilik teşkilatının, lokalde sözü dinlenen kanaat önderleri uyuşmazlıkları gidermek için tarafları yan yana getirerek, uzlaştırır, anlaştırırdı. Sistem zaten bizim yapımızda mevcuttu. Şimdi de gerek iş hayatında , gerek özel hayatında  aralarında anlaşmazlık bulunanlar belirli hukuki anlaşmazlıklarda bu sistemle sorunların daha kolay yolla ve daha kısa sürede ve daha ekonomik çözümleme imkanı bulacak. Böyle bir sistemi bir merkez çatısı altında faaliyete geçirmenizi tebrik eder, sizlere ve taraflara hayırlı uğurlu olmasını dilerim. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TTB, BAŞKANI, KAYA,, TARSUS, ARABULUCULUK, MERKEZİ’NE, ZİYARET, ,
Haber Videosu
Bizim Gazete
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1
Haber Yazılımı